Prof. Dr. Mustafa YILMAZ Prof. Dr. Mustafa YILMAZ izmir estetik cerrahi

İzmir’de Çene Cerrahisi

izmir klinik estetik cerrahi

İzmir’de Çene Cerrahisi Prof. Dr. Mustafa Yılmaz Hakkında

Prof. Dr. Mustafa Yılmaz, Ağız, Çene ve Yüz Cerrahisi uzmanı olarak İzmir Konak ilçesinde Mustafa Yılmaz Özel Muayenehanesi İzmir Klinik isimli sağlık kuruluşunda görev yapmaktadır.

Ortognatik cerrahi (çene cerrahisi) nedir?

Alt ve üst çeneye ait şekil, bozukluklarının düzeltilmesine sağlayan cerrahi bir yöntemdir. Çene cerrahisi veya çene ameliyatı şeklinde de söylenir.

Hastalar ortodontist ve plastik cerrah tarafından gerçekleştirilir. Plastik cerrahın ağız çene ve yüz cerrahı uzmanı da olması tercih edilir. çene ameliyatları deneyimli bir ekip tarafından, hastanede ve genel anestezi altında yapılır.

Ameliyat öncesi ortodontik tedavi işlemi yapılır. dir. Bu uzun süren bir tedavidir, Ameliyat bittikten sonra ortodontik tedavi bir süre daha devam eder.

Alt çenenin çok ileride olduğunda, Diş teliile dişler sıralanır eğimleri düzeltilir ve alt çene daha belirgin bir hal alır. görüntü daha da bozulur fakat ameliyat ile ileri alındığında mükemmel bir kapanış sağlanır.

Çene cerrahisi yaklaşık 25-30 yıldır tarafımızdan yapılmaktadır. Çene cerrahisinde deneyimli ortodontisilerle çalışmak faydalıdır. Çalıştığımız deneyimli ortodontislerle oldukça sık bu ameliyatları başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Çene cerrahisi ekip işidir. Ortodontist’in cerrahla hastaları birlikte değerlendirir.

Genel anestezi altında yapılır her ameliyat gibi riskleri vardır. Ameliyat ağız içinden yapılır. Yüzde herhangi bir ameliyat izi kalmaz. Çene ameliyatı sonrası ağrı olur mu? Bir miktar ağrı olmakla birlikte bu ağrı diğer ameliyatlara göre hafiftir. Normal şartlarda ertesi gün taburcu olursunuz.

Ameliyat sonrası ertesi gün bazı hastalarda lastiklerle bağlanacaktır. Bu lastikleri kendiniz değiştirebilirsiniz. Bu süre zarfında sıvı beslenme yapılır. Ameliyattı ertesi günü yürüyerek taburcu olursunuz. Çene operasyonundan 1 hafta sonra tekrar kontrol için doktorunuza gidersiniz. Bazı durumlarda
Ortodontik tedavi birkaç ay daha devam edebilir sonra diş telleriniz çıkar.

cene
çene cerrahisi