Prof. Dr. Mustafa YILMAZ Prof. Dr. Mustafa YILMAZ izmir estetik cerrahi

Uyluk Kol Germe: Aşırı Kilo Verme Sonuçu Oluşan Sarkmalar

izmir klinik estetik cerrahi

Uyluk Kol Germe

Kol Germe 

Kol germe için, bir plastik cerrah iç kolunun altında bir kesi yapar  (dirsek-koltuk altı arası) Bu kesi daha sonra daha az fark edilebilir hale gelecektir. Sonra, cerrah fazla deri ve yağ alır. Bu işlem, iki ila dört saat sürer ve ayaktan tedavi bazında yapılır, gece kalması gerekmez.

Kol ve uyluk germeden sonraki ilk 10 ila 14 gün için, kollarınızı oldukça şişmiş olacaktır. Şişlikte artma olursa altı hafta için destekleyici kıyafet giymek gerekir. Cerrahi alanın tamamen iyileşmesi bir yıl kadar sürebilir.

Kolların Gerilmesi herhangi bir yan etkileri veya komplikasyonları yaratır mı?

Ameliyat alanında geçici morarma, şişme ve uyuşma olacak, ancak bu zaman içinde kaybolur. Büyük kol izleri skar kremler yardımıyla zamanla solacak masaj ve silikon bant, ama tamamen kaybolması mümkün değildir. Bazı insanlar için, izleri fark olabilir.

Kanama, enfeksiyon, sıvı birikmesi, iç kol kalıcı uyuşukluk ve asimetri oluşabilecek komplikasyonlardır.

Bacak Germe (Uyluk germe)

Uyluk germe

Uyluk kol germe

Bir uyluk germe sırasında, cerrah  üst uyluk ve kasık üzerinde kesi yapar ve fazla yağ ve deri kaldırır. Cerrah ayrıca genellikle işlem sırasında veya işlemden sonra liposuction yapar. Hastalar genellikle gece kalmak gerekmez, bazı doktorlar hastalarını bir gece hastanede gözlemeyi tercih eder. Cerrahi dört saat kadar sürer.

Bacak germenin herhangi yan etkileri veya komplikasyonu var mı?

Morarma, şişlik ve ameliyat sonrası uyuşma olacaktır. Bu birkaç hafta içinde kaybolur. Nadir durumlarda, enfeksiyon, kanama, sıvı artışı ve açık yaralar oluşabilir.

Çoğu insan yaklaşık iki ila üç hafta içinde faaliyetlerini geri döner ve dört ila altı hafta içinde tam aktif olarlar. Cerrahi alanın tamamen iyileşmesi bir yıl sürer. Zaman ve skar iyileştirici ürünlere skarın solmasına yardımcı olabilir.

Leave a Reply